fbpx

Barbara Ostrowska

Barbara Ostrowska - BIO

Barbara Ostrowska

mgr Barbara Ostrowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i specjalistą stosunków międzynarodowych.
Studia ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu ze specjalnością kliniczną i wyróżnieniem za działalność społeczną, a także stosunki międzynarodowe na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, studia te łączyłam z mieszkaniem za granicą. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikującego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

W trakcie studiów w moim życiu zagościła uważność/mindfulness, od niej była już krótka droga do nurtu, w którym obecnie pracuję: Terapii Akceptacji i Zaangażowania i Terapii poznawczo-behawioralnej. Ukończyłam m.in. certyfikowany kurs Mindfulness-Based Stress Reduction MBSR (redukcji stresu na bazie uważności), Mentoring MBSR i MBB (Mind-Body Bridging), ponadto wiedzę i umiejętności stale pogłębiam poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach.
Na co dzień pracuję w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Aleksandra Piotrowskiego “Dziekanka” w Gnieźnie i oraz stażuję w Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Szpitala im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu gdzie opiekuję się m.in. pacjentami anglojęzycznymi.

Oferuję swoje wsparcie gdy towarzyszą tobie:

• lęki, obniżony nastrój, depresja, problemy ze snem, wstawaniem,
• przewlekły stres, niechęć do wszystkiego, rezygnacja, brak poczucia sensu,
• masz trudności w określaniu granic, podejmowaniu decyzji, czujesz się wykorzystywany, nie masz nad niczym kontroli,
• doświadczasz niechcianych natrętnych myśli, masz wrażenie, że musisz wszystko sprawdzać, kontrolować, liczyć,
• jesteś w kryzysie, czujesz się zagubiony, bez wyjścia,
• jesteś po leczeniu szpitalnym somatycznym czy psychiatrycznym,
• cierpisz z powodu przewlekłej choroby,
• potrzebujesz wsparcia psychologicznego, rozmowy,
• masz trudności w zaakceptowaniu siebie, niestabilną samoocenę,
• masz trudności w relacjach z innymi, w pracy, w związku, w szczególności w związku międzykulturowym, międzyreligijnym i masz wrażenie nikt cię nie rozumie, nie chcesz z relacji tej rezygnować, a nie możesz sobie poradzić z różnicami,
• chcesz poznać i lepiej zrozumieć siebie, radzić sobie z wyzwaniami codzienności,
• chcesz poznać swój typ osobowości, intelekt czy wykonać badania diagnostyczne.

To, że „spotykamy” się na tej stronie wskazuje, że sam dla siebie chcesz być ważny/a, dbać o siebie, a to dobry start. Coraz częściej zapominamy o nas samych, naszych wartościach i działamy na “autopilocie”. To, że przesuwasz wzrokiem po kolejnych słowach oznacza, że znajdujesz w sobie odwagę i chcesz się podzielić swoją historią, wizją codzienności, problemami i szukasz sposobu aby żyć w zgodzie z tym co dla ciebie istotne razem z tym co twoja historia opowiada.

W gabinecie wsłuchuję się z uważnością w każdą historię, prowadzę konsultacje, psychoterapię indywidualną, relaksację i psychoedukację. Po wcześniejszym ustaleniu współpracuję również on-line. Oferuję konsultacje i diagnostykę kliniczną (każde badanie poprzedzam pogłębionym wywiadem na pierwszym spotkaniu). Od czasu do czasu prowadzę warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, redukcji stresu oparte o techniki mindfulness, treningi kreatywności, zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W wolnych chwilach angażuję się w działania na rzecz budowania społeczności wokół nauk kontekstualno-behawioralnych, jestem członkinią Association For Contextual Behavioral Science, współzałożycielką i członkiem zarządu ACBS Polska, członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej i Sekcji ACT. Uwielbiam wplatać w psychologię kreatywność i duch międzykulturowy, który we mnie drzemie, a w codziennej pracy trzymać się naukowo udowodnionych metod. W pracy z drugim człowiekiem cenię współpracę ni trzymam się standardów etycznych, obowiązuje mnie poufność, a swój warsztat regularnie poddaje superwizji.
Prywatnie jestem otwarta na nowe doświadczenia i lubię podejmować inicjatywy bliskie moim wartościom: bezpieczeństwu, pomaganiu innym, rozwojowi. Lubię dobrą książkę i ciekawy design, wielokulturowość, kuchnię Azji południowej i podróże. To w ich trakcie przekonałam się, iż kreatywność, elastyczność psychologiczna i uważność są umiejętnościami bardzo przydatnymi.
Do tej pory odbyłam staże kliniczne w:

• Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Aleksandra Piotrowskiego “Dziekanka” w Gnieźnie
• Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Szpitalu im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu
• Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. Oskara Bielawskiego w Kościanie
• Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu Oddział Diabetologii i Chorób Wewnętrznych
• Wielkopolskim Stowarzyszeniu Alzheimerowskim w Poznaniu
• oraz liczne staże w placówkach oświatowych, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych
ul. Czartoria 1/9
Poznań 61-102
Rejestracja czynna:

w pon – pt: 12:30-20:00

tel. 519 151 647

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram