fbpx

Jakub Szymanski

mgr Jakub Szymański

Jakub Szymański - BIO

Jakub Szymański

Jestem psychologiem i psychoterapeutą zakorzenionym w Trzeciej Fali Behawioryzmu, szczególnie w Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Ukończyłem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Podyplomowe z zakresu edukacji, opiniowania i terapii seksuologicznej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Najważniejszym wyznacznikiem stosowanych przeze mnie metod pracy jest ich udowodniona naukowo skuteczność oraz solidne fundamenty teoretyczne. Pracuję przede wszystkim z osobami dorosłymi, ale też ze starszą młodzieżą. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu treningów uważności (mindfulness) i elastyczności psychologicznej dla studentów, firm i organizacji. Zajmuję się również edukacją młodych i przyszłych rodziców w zakresie życia psychicznego i seksualnego ich i ich dzieci.

We wspólnej z klientami pracy skupiam się na szukaniu takich ścieżek życiowych, które prowadzą do wartości i dążę do zmiany tych schematów działania, które ich od tych wartości oddalają. Dzieje się to dzięki rozwijaniu kluczowej dla podążania tymi ścieżkami umiejętności, którą jest elastyczność psychologiczna. Niezależnie od cierpienia, które przeżywa klient – czy jest to lęk, depresja, wypalenie zawodowe, trudności z własną seksualnością czy osobowością – wszędzie tam możliwe budowanie jest postawy zaangażowanej, otwartej i skupionej.

Staram się (choć często jest to trudne) żyć w zgodzie z wartościami, jakimi są rozwój, współczucie, zrozumienie, autonomia i wolność. Oprócz psychologii interesuje mnie brazylijskie jiu-jitsu, muzyka, motoryzacja i zwierzęta.

Życie zgodne z wartością „rozwój” oznacza dla mnie m.in. uczestnictwo w konferencjach (krajowych i zagranicznych), warsztatach, szkoleniach. Doświadczenie kliniczne zdobywałem m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym „Opolska” w Poznaniu czy w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Dziekanka” w Gnieźnie.

Jestem członkiem profesjonalistą Association for Contextual Behavioral Science oraz od kilku lat zasiadam w Zarządzie polskiego oddziału tejże organizacji.

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych
ul. Czartoria 1/9
Poznań 61-102
Rejestracja czynna:

w pon – pt: 12:30-20:00

tel. 519 151 647

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram