fbpx

Maciej Jankowski

mgr Maciej Jankowski

Na co dzień oferuję wsparcie dla młodzieży i osób dorosłych. W szczególności współpracuję z nastolatkami w kryzysie, sportowcami i ludźmi związanymi z biznesem. Zajmuje się przekonaniami, myślami i emocjami, które utrudniają codzienność. Towarzyszę w przejściu trudnych okresów życiowych, tworząc bezpieczną przestrzeń przygotowującą na nowe wyzwania.

W kontakcie zwracam uwagę na mocne strony oraz wspólnie ustalane cele, które realizujemy w oparciu o najistotniejsze wartości. We współpracy koncentruje się na całościowym ujęciu zmagań osób, które do mnie przychodzą. Pokazuję jak duże znaczenie ma umiejętność odpowiedniego odpoczynku, dieta, ruch fizyczny oraz środowisko, w którym funkcjonujemy. Dlatego postawienie swojego życia na tych czterech stabilnych fundamentach daje poczucie pełnej, szczerej radości i satysfakcji.

W Ośrodku Terapii Poznawczych i Behawioralnych prowadzę terapię indywidualną, coaching, psychologię sportu oraz psychoedukację. Prowadzę liczne warsztaty i szkolenia poruszające tematykę m.in. stresu, depresji, wypalenia zawodowego oraz motywacji i determinacji w wyznaczaniu celów. Ponadto zarządzania sobą w czasie, odnajdywania się na rynku pracy, poszukiwania własnych wartości i znaczeniu etapów rozwojowych człowieka. Swój warsztat pracy bazuję na Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w szkoleniach m.in. z zakresu Terapii Systemowej czy Terapii ACT, a pracując ze sportowcami kładę nacisk na trening mentalny. Swoją pracę poddaje stałej superwizji i trzymam się standardów etyki zawodowej psychologa.

Doświadczenie i wiedzę zdobywam uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach z zakresu terapii ACT, treningu mentalnego, terapii systemowej, uważności oraz coachingu, a także biorąc udział w konferencjach.
W trakcie studiów byłem Przewodniczącym Koła Naukowego Tu i Teraz na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu współorganizując m.in. II oraz III Poznańską Konferencję ACT. Zajmowałem się również kontekstem naukowym terapii ACT, co zaowocowało wystąpieniami i posterami naukowymi na konferencjach. W przyszłości planuję publikację przeprowadzonych badań.

Ponadto, w ramach projektu Strefa Młodzieży na Uniwersytecie SWPS prowadziłem warsztaty dla szkół średnich w województwie wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim. Pracowałem w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie spotykałem się z bezpośrednimi sytuacjami zagrożenia zdrowia oraz życia. Odbyłem także liczne staże m.in. w oddziale dla pacjentów z podwójną diagnozą w Centrum Zdrowia Psychicznego przy Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, w Domu Seniora w Kobylnikach, licznych klubach seniora na terenie miasta Poznania oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi i w Szkole Podstawowej w Biskupicach. Posiadam również ponad czteroletnie doświadczenie biznesowe, które ułatwia zrozumienie klientów z tego obszaru.

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych
ul. Czartoria 1/9
Poznań 61-102
Rejestracja czynna:

od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:30 – 20:30

tel. 519 151 647

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram