fbpx

Maciej Jankowski

Kim jestem i czym się zajmuję?

Nazywam się Maciej Jankowski i jestem psychologiem oraz psychoterapeutą Ośrodka Terapii Poznawczych i Behawioralnych. 

Praktykę zawodową prowadzę online, dlatego że sam mieszkam poza granicami kraju. Aktualnie jest to Dania i to z tego miejsca prowadzę sesję indywidualne z klientami.

emigracja psycholog Maciej Jankowski

W swojej pracy zawodowej współpracuję głównie z osobami zamieszkującymi poza granicami Polski i zmagającym się z trudnościami, które wynikają między innymi z faktu długoterminowej emigracji. Dodatkowo specjalizuję się w zagadnieniach związanych z wypaleniem zawodowym prowadząc bloga w tej tematyce i zapewniając wsparcie zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych zespołów.

Jaką pomoc mogę Ci zaoferować?

Doskonale zdaje sobie sprawę z czym wiąże się emigracja, ponieważ dużą część tych mechanizmów również doświadczyłem. Mam świadomość, że poczucie wyobcowania i braku przynależności może przytłaczać. Zdaję sobie sprawę, że kryzys lub ciężka życiowa sytuacja z dala od bliskiej rodziny, czy przyjaciół jest podwójnie ciężka.

Dlatego swoim czasem i umiejętnościami oferuję Tobie pomoc oraz wsparcie. Wspólnie dokładnie przyjrzymy się Twojej obecnej sytuacji, określimy tematy szczególnie istotne dla Ciebie oraz znajdziemy skuteczne i sensowne sposoby ich rozwiązania.

Moje pomoc będzie dla Ciebie szczególnie przydatna jeżeli:

 • żyjesz na emigracji, z dala od bliskich;
 • masz trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji (prywatnie/zawodowo);
 • miewasz poczucie wyobcowania i niezrozumienia przez otoczenie;
 • towarzyszy Ci ciągle stres, który zdaje się przygniatać;
 • masz poczucie kryzysu i zagubienia w życiu, a Twoja sytuacja wydaje się tą bez wyjścia;
 • borykasz się z poczuciem niskiej samooceny lub trudnościami w zaakceptowaniu samej/samego siebie;
 • doświadczasz natrętnych myśli, które uniemożliwiają Ci cieszenie się życiem;
 • masz trudności w codziennym funkcjonowaniu (sen, dieta, obowiązki);
 • chcesz poznać i lepiej rozumieć siebie samego, jasno wyznaczać cele oraz realizować ważne dla siebie rzeczy;
 • nie potrafisz jasno wyznaczać granic, określać swoich potrzeb, a podejmowanie decyzji sprawia Ci trudności;
 • potrzebujesz rozmowy i wsparcia psychologicznego w obecnej sytuacji;

Nasza współpraca pomoże pokonać Ci obecne trudności, na nowo wyznaczyć kierunek działań i odzyskać radość ze swojej codzienności. Pozwól sobie samemu zadbać o własne potrzeby. By Ci to ułatwić, chętnie wysłucham Twojego spojrzenia na to, z czym aktualnie się zmagasz, tak by móc, jak najcelniej pomóc Ci znaleźć skuteczne rozwiązania.

psycholog online emigracja

Na jakiej podstawie to robię?

Jestem absolwentem dwóch kierunków: psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz turystyki kulturowej z dziennikarstwem w Akademii Wychowania Fizycznego. Ponadto cały czas intensywnie się szkolę i rozwijam w nurcie III fali behawioralnej. Szczególnie bliska jest mi Terapia Akceptacji i Zaangażowania. Ukończyłem szereg szkoleń i kursów z tej tematyki. Byłem również współorganizatorem Poznańskich Konferencji ACT (w tym pierwszej międzynarodowej).

Od ponad roku tworzę firmę Life Attitude, gdzie współprowadzę szereg szkoleń i warsztatów na rzecz rozwoju młodych ludzi. Równolegle do tego ściśle współpracuję z Ośrodkiem Terapii Poznawczych i Behawioralnych, gdzie poza warsztatami i szkoleniami odpowiadam za terapię online moich klientów.

Przez blisko trzy lata prowadziłem szereg warsztatów i szkoleń z ramienia Uniwersytetu SWPS w województwie Wielkopolskim, Zachodnio-pomorskim i Lubuskim. Przez ponad dwa lata pracowałem w obszarze interwencji kryzysowej przyjmując zgłoszenia alarmowe w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia.

W trakcie studiów współtworzyłem i przewodniczyłem Kołu Naukowemu „Tu i Teraz” na poznańskim Uniwersytecie SWPS. W ten sposób miałem duży wkład na rzecz popularyzacji Uważności i Terapii Akceptacji i Zaangażowania w Poznaniu.

Dodatkowo przez kilka lat pracowałem w poznańskich korporacjach poznając tajniki biurowo-sprzedażowych rozgrywek. Odbyłem też całą masę staży w szpitalach, szkołach, poradniach i domach seniorów. Każdy z nich był ściśle nakierowany na psychologię kliniczną oraz pozwalał mi zdobyć dodatkową wiedzę i doświadczenie.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. To czym się charakteryzuje to chęcią ciągłego rozwoju. W tym momencie pogłębiam swoją wiedzę szkoląc się w temacie Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Efektem tego jest specjalnie przygotowana oferta ośrodka dla emigrantów.

 

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych
ul. Czartoria 1/9
Poznań 61-102
Rejestracja czynna:

w pon – pt: 12:30-20:00

tel. 519 151 647

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram