Praktyki zawodowe

Zapraszamy na praktyki zawodowe prowadzone pod okiem doświadczonych terapeutów współpracujących z osobami dorosłymi, parami, a także dziećmi i młodzieżą.

Wstępnym zadaniem rekrutacyjnym  jest stworzenie konspektu projektu pt. “Zastosowanie Terapii Akceptacji i zaangażowania (ACT) w praktyce klinicznej”. Projekt ma na celu weryfikację stopnia operowania wiedzą psychologiczną i ACTową, wartości indywidualnych i umiejętności miękkich/ twardych kandydata(ki).

Całość pracy powinna się zamknąć na 2 stronach dokumentu tekstowego i zawierać następujące elementy: 

 1. Wstęp / zarys pomysłu (co, dla kogo, jak, po co?); 
 2. Wartości indywidualne, czyli dlaczego ten temat jest ważny dla Ciebie; 
 3. Kontekst grupy docelowej, czyli charakterystyka potencjalnych odbiorców projektu; 
 4. Kontekst naukowy ACT, czyli research najnowszych badań Contextual Behavioral Science (CBS) i zastosowań klinicznych z tego zakresu tematycznego; 
 5. Zarys interwencji – plan i forma realizacji projektu (np. warsztat, wykład, szkolenie, akcja społeczna w social mediach, seria artykułów itp.). 

 

Podczas praktyki uczestnik ma możliwość:

 • realizacji swojego projektu przy wsparciu terapeutów OTPB i instytucji zaprzyjaźnionych,
 • uczestnictwa w wybranych sesjach terapeutycznych jako cooterapeuta,
 • uczestnictwa w superwizjach oraz spotkaniach zespołu,
 • doświadczenia unikalnego kontaktu z klientami,
 • nabycia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy psychoterapeutycznej,
 • zapoznania się ze sposobami pracy w nurcie poznawczo-behawioralnym a także tzw. ,,trzeciej fali’’,
 • zapoznania się z zasadami sporządzania dokumentacji formalnej,
 • współpracy w zespole terapeutycznym.

Praktyka jest prowadzona na zasadach wolontariatu. W standardzie trwa 100 godzin. Praktykant_ka rozpoczyna od odbycia dni próbnych, które polegają na zapoznaniu się z Ośrodkiem, zespołem, zasadami obsługi recepcji i możliwościami realizacji swoich potrzeb stażowych. Oczekujemy dyspozycyjności jeden dzień w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 12-20. Wybrane dni ustalamy z początkiem każdego miesiąca. Proponujemy umowę praktykancką, listę obecności na praktyce i na koniec oczywiście kartę oceny studenta. 

W razie zainteresowania naszą ofertą praktyk, prosimy o przesłanie konspektu projektu wraz z CV. Do CV należy dołączyć następującą zgodę na przetwarzanie danych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).