Misja Ośrodka

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych

Ośrodek OTPB wyróżnia się połączeniem trzech sfer – zdrowego rozwoju, wartościowego życia oraz prowadzenia i uwzględniania badań naukowych.
Chcielibyśmy, aby wokół ośrodka stworzyła się społeczność zaangażowanych fachowców oraz zadowolonych klientów, którzy będą utożsamiać się z promowaną przez nas ideą życia zgodnego z wartościami. Swoją ofertę kierujemy do mieszkańców Poznania i okolic, jak i korzystamy z usług firm związanych z tym rejonem. Chcemy w ten sposób pokazać, że jesteśmy częścią tego miejsca i jesteśmy otwarci na to, co społeczność lokalna może wnieść w funkcjonowanie naszego przedsięwzięcia.


Ośrodek oferuje pomoc treningową i terapeutyczną dla firm, placówek oświatowych oraz klientów indywidualnych, dysponując wyspecjalizowanym zespołem psychoterapeutycznym i coachingowym.
W dziedzinie psychologii wyznacznikiem jakości interwencji jest dla nas naukowość. W związku z tym jako metodę pracy wybraliśmy terapie poznawcze i behawioralne. W szczególności zaś trening i terapię akceptacji i zaangażowania ACT – jedną z najbardziej postępowych metod pracy psychologicznej na świecie.
Pragniemy stworzyć strukturę Ośrodka, która z jednej strony daje możliwość rozwoju kariery zawodowej poszczególnych jej członków; poprzez kształcenie w nowoczesnych metodach pracy oraz zdobywanie doświadczenia pod okiem światowych ekspertów. Z drugiej strony poprzez budowanie zespołu i superwizję zapewnienia niezbędne wsparcie, wymianę doświadczeń oraz dobrą atmosferę.


Uznajemy, że człowiek jest jedną całością. Jego aspekty wzajemnie się podtrzymują, stąd w naszej działalności kładziemy nacisk zarówno na zadbane ciało, jak i zadbany umysł. Przykładem całościowego podejścia do zdrowia i poprawy jakości życia jest troska o wartościowe żywienie, kondycję fizyczną i seksualność, które uwzględniamy w naszej ofercie.
Uważamy, że mieszkańcy Wielkopolski zasługują na fachową, profesjonalną wiedzę oraz naukową psychoterapię i trening. Mamy nadzieję, że dzięki pracy naszej kadry klienci ośrodka zabiorą ze sobą do swej pracy i domu zdolności i wiedzę, poprzez które ich świat oraz świat ludzi wokół stanie się pełniejszy i bogatszy. Realizujemy w ten sposób charakter przedsiębiorstwa służebny wobec ludzi – chcemy zostawić ten świat lepszym, niż go zastaliśmy.

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych
ul. Czartoria 1/9
Poznań 61-102
Rejestracja czynna:

w pon – pt: 12:30-20:00

tel. 519 151 647