Psychoterapia

Psychoterapia polega na cyklicznych spotkaniach, które mają na celu poprawę funkcjonowania. Celem może być polepszenie relacji z innymi, poradzenie sobie z różnymi trudnościami, takimi jak stres, lęk, depresja, uzależnienia.

Każdy z nas napotyka w swoim życiu sytuacje, w których czuje się bezradny, nie wie jak się zachować, potrzebuje rady, wsparcia. W takich chwilach warto rozważyć kontakt z psychoterapeutą, który pomoże uporządkować chaos, odnaleźć ważny kierunek w życiu i poradzić sobie z trudnościami.

W naszym Ośrodku prowadzimy terapię poznawczo-behawioralną, o potwierdzonej licznymi badaniami skuteczności. Jest to terapia krótkoterminowa, trwająca od pięciu do dwudziestu spotkań z terapeutą co tydzień lub co dwa tygodnie. Każda sesja trwa ok. 50min. To klient decyduje każdorazowo na czym chce się skoncentrować podczas każdej sesji. Terapia nastawiona jest na rozwiązywanie aktualnych problemów poprzez zmianę zachowań i poszerzenie sposobów myślenia.

(Butler, Champman, Eyan i Beck, 2006 za.: E.Pragłowska, A.Popiel, Psychoterapia poznawczo-behawioralna, Wydawnictwo Paradygmat, Warszawa 2008, s. 216)

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych
ul. Czartoria 1/9
Poznań 61-102
Rejestracja czynna:

w pon – pt: 12:30-20:00

tel. 519 151 647