Terapia online

Poznaj szczegóły terapii, która odbywa się online – bez względu na miejsce, czas oraz inne ograniczenia.
Umów się na wizytę

Czas trwania i cena

 każda sesja trwa 45 min

W zależności od terapeuty, cena spotkania wynosi od 200 do 250 zł.

Częstotliwość sesji

raz w tygodniu

Taka częstotliwość jest szczególnie ważna w okresie diagnostycznym. Następnie, w zależności od potrzeb – może odbywać się raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie.

Długość terapii

ustalana indywidualnie

Najczęściej zajmuje od 6 do 12 miesięcy. Choć zdarzają się terapie, które trwają zaledwie miesiąc, jak i takie, które wymagają kilku lat pracy.

Sprawdź, jak będzie wyglądała Twoja internetowa terapia 

Początek terapii składa się z kilku elementów. Pierwszy to faza diagnostyczna, której celem jest dokładne rozpoznanie Twojego problemu. W drugim etapie skupiamy się na zebraniu kontekstu oraz lepszym poznaniu Ciebie. W trzecim – określamy cele oraz potrzeby, które chcesz zrealizować. Kluczem do wszystkiego jest faza diagnostyczna. To ona pozwala na opracowanie szczegółowego planu współpracy.

Właściwa terapia przypomina pracę z profesjonalnym trenerem. Terapeuta opracowuje plan, a następnie ze spotkania na spotkanie pomaga Ci wdrażać go w życie. Podczas sesji “1 na 1” wykonujesz specjalnie opracowane ćwiczenia, które następnie z powodzeniem wdrażasz w swoje codzienne życie.

Każdy plan, ćwiczenia, jak i sposób prowadzenia terapii jest dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości. To oznacza, że w trakcie jej trwania może zostać połączona ze współpracą z innymi specjalistami – np.: neurologami, dietetykami, psychiatrami, fizjoterapeutami, endokrynologami itp.

Terapia poznawczo-behawioralna online – dowiedz się, dlaczego warto

Wygodna forma kontaktu – za pomocą nowoczesnej aplikacji

Możesz wziąć w niej udział bez względu na czas i miejsce, w którym obecnie się znajdujesz – wakacje, podróż służbowa, dom czy biuro. Wystarczy, że naładujesz swoje urządzenie oraz zadbasz o stabilne łącze. Pracujemy głównie na platformach Google Meet, WhatsApp lub Skype.

Udowodniona efektywność

Terapia online odbywa się na takich samych zasadach, jak tradycyjna terapia stacjonarna. To oznacza, że stosuje te same narzędzia oraz techniki, a przede wszystkim – jest również skuteczna, co potwierdzają liczne badania i analizy.

Poczucie bezpieczeństwa i intymności

Osobiście decydujesz, w jakich warunkach ma odbywać się Twoja terapia online. Dzięki temu możesz przygotować środowisko, w którym czujesz się nie tylko bezpiecznie, ale również w pełni komfortowo.

Zarezerwuj termin terapii online

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych

ul. Milczańska 5/79

61-131 Poznań

E-mail: otpbpoznan@gmail.com