Terapia stacjonarna

Poznaj szczegóły terapii, która odbywa się stacjonarnie - bezpośrednio w naszym ośrodku.
Umów się na wizytę

Czas trwania i cena

każda sesja trwa 45 min

W zależności od terapeuty, cena spotkania wynosi od 200 do 250 zł.

Częstotliwość sesji

raz w tygodniu

Taka częstotliwość jest szczególnie ważna w okresie diagnostycznym. Następnie, w zależności od potrzeb – może odbywać się raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie.

Długość terapii

ustalana indywidualnie

Najczęściej zajmuje od 6 do 12 miesięcy. Choć zdarzają się terapie, które trwają zaledwie miesiąc, jak i takie, które wymagają kilku lat pracy.

Sprawdź, jak będzie wyglądała Twoja stacjonarna terapia 

Początek terapii stacjonarnej składa się z kilku elementów. Pierwszy to faza diagnostyczna, której celem jest dokładne rozpoznanie Twojego problemu. W drugim etapie skupiamy się na zebraniu kontekstu oraz lepszym poznaniu Ciebie. W trzecim – określamy cele oraz potrzeby, które chcesz zrealizować. Kluczem do wszystkiego jest faza diagnostyczna. To ona pozwala na opracowanie szczegółowego planu współpracy.

Właściwa terapia przypomina pracę z profesjonalnym trenerem. Terapeuta opracowuje plan, a następnie ze spotkania na spotkanie pomaga Ci wdrażać go w życie. Podczas sesji “1 na 1” wykonujesz specjalnie opracowane ćwiczenia, które następnie z powodzeniem wdrażasz w swoje codzienne życie.

Każdy plan, ćwiczenia, jak i sposób prowadzenia terapii jest dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości. To oznacza, że w trakcie jej trwania może zostać połączona ze współpracą z innymi specjalistami – np.: neurologami, dietetykami, psychiatrami, fizjoterapeutami, endokrynologami itp.

Zarezerwuj termin terapii stacjonarnej

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych

ul. Milczańska 5/79

61-131 Poznań

E-mail: otpbpoznan@gmail.com