Zespół Ośrodka Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu

Poznaj nasz ośrodek oraz ludzi odpowiedzialnych za Twoją pozytywną przemianę

Sprawdź sylwetki terapeutów pracujących w naszym profesjonalnym centrum.

Sprawdź, kto może być Twoim terapeutą

Hubert Czupała

psycholog i psychoterapeuta

Joanna Wojciechowska

psycholożka i psychoterapeutka

Wiktoria Zielińska

psycholożka, trenerka TUS

Michalina Voss

psycholożka, psychoterapeutka ACT

Alicja Ziarkowska

psycholożka

psychoterapeutka ACT 

Joanna Szafran

psycholożka, pedagog, psychoterapeutka

Martyna Grobelna

psycholożka, seksuolożka,

psychoterapeutka ACT 

Dowiedz się więcej na temat naszego ośrodka

Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych OTPB oferuje profesjonalną pomoc w zakresie psychoterapii indywidualnej (stacjonarnej/zdalnej), coachingu, terapii par oraz terapii dzieci i młodzieży.

OTPB wyróżnia się połączeniem trzech wartości:

1. Pracy opartej o metody sprawdzone naukowo.

2. Stałego rozwoju zawodowego.

3. Niesienia profesjonalnej pomocy psychologicznej.

W dziedzinie psychologii wyznacznikiem jakości interwencji jest dla nas jej zbadana skuteczność (Evidence-Based Therapy, ang. terapia oparta na dowodach). W związku z tym, jako metodę pracy wybraliśmy terapie poznawcze i behawioralne. W szczególności zaś ACT (Acceptance and Commitment Therapy, ang. Terapia i trening Akceptacji i Zaangażowania) – jedną z najbardziej postępowych metod pracy psychologicznej na świecie.

Struktura OTPB pozwala na rozwój kariery zawodowej i utrzymywanie wysokich standardów pracy terapeutów. Daje możliwość zdobywania i doskonalenia umiejętności w ramach interdyscyplinarnego zespołu, m.in. poprzez korzystanie z grupowych oraz indywidualnych superwizji, szkoleń wewnętrznych oraz wspólne uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach pod okiem światowych ekspertów.

Tworzymy zespół wyznający podobne wartości i staramy się podejmować zaangażowanie działania w ich kierunku. Stale wdrażamy aktywności mające na celu integrację i pielęgnowanie naszej wspólnoty. Zapewniamy sobie wsparcie koleżeńskie, wymianę doświadczeń oraz dobrą atmosferę.

Jesteśmy też przy tym otwarci na nowe rozwiązania – korzystne dla jednostki, zespołu czy całego Ośrodka. Indywidualna inicjatywa jest dla nas ważna, a poszczególne pomysły mają szansę na urzeczywistnienie. Każdy z nas realizuje własne projekty tj. badania naukowe, szkolenia, warsztaty, działania psychoedukacyjne oraz inicjatywy prospołeczne zarówno w ramach OTPB, jak i na rzecz lokalnych Uniwersytetów, placówek oświatowych i medycznych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz firm prywatnych.

Chcielibyśmy, aby wokół Ośrodka tworzyła się społeczność zaangażowanych fachowców oraz zadowolonych klientów, którzy będą utożsamiać się z promowaną przez nas ideą życia zgodnego z wartościami. Swoją ofertę kierujemy głównie do mieszkańców Poznania i okolic, jak i korzystamy z usług firm związanych z tym rejonem. Dzięki temu czujemy się częścią tego miejsca i jesteśmy otwarci na to, co społeczność lokalna może wnieść w funkcjonowanie naszego przedsięwzięcia.

Regularnie podnosimy sobie poprzeczkę

W ramach zespołu prowadzone są superwizje indywidualne, grupowe, zespoły organizacyjne oraz szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje terapeutów.

Ponadto, organizujemy treningi terapeutyczne, podczas których terapeuci dzielą się wiedzą oraz mają szansę przećwiczyć konkretne techniki i interwencje.

Podejmujemy liczne inicjatywy

Aktywnie wspieramy rozwój nauk kontekstualnych w Polsce, czego najlepszy przykład stanowi nasze zaangażowanie w stworzenie stowarzyszenia ACBS Polska oddziału międzynarodowej organizacji Association for Contextual Behavioral Science.

Uczestniczymy w wykładach i konferencjach naukowych

Jesteśmy blisko związani z najnowszymi trendami i badaniami z zakresu psychoterapii, a doskonałym dowodem naszego zaangażowania jest regularne uczestnictwo oraz współorganizacja wielu krajowych, jak i międzynarodowych wydarzeń.